تبلیغات
قلب آسمانی - کلمه داروست
تاریخ : جمعه 12 اردیبهشت 1393 | 02:12 ب.ظ | نویسنده : ::heavenly ::
روی تمام داروها نوشته: مصرف طبق دستور پزشک چرا؟ چون دارو اثر دارد، بخصوص روی اطفال، به همین خاطر می نویسند: از دسترس کودکان دور نگه دارید.یادمان باشد سخن و حرف هم در نگاه قرآن کریم و اهل بیت (ع) چیزی شبیه داروست، یعنی مثل دارو اثر گذار است،بخصوص روی بچه ها. این است که سخن گفتن هم باید طبق دستور طبیب باشد و طبیب خداست. یکی  از نام های خدا در جوشن کبیر طبیب است. پس او باید بگوید چه چیزی بگو و چه چیزی نگو. در قرآن کریم کم نداریم که خداوند می گوید: نگو. خیلی از انحرافاتی که امروز در فرزندان خود می بینیم، بخاطر حرف هایی است که در کودکی به خورد آن ها داده ایم، یعنی متاسفانه روی حرف ها دقت نکردیم.


پدر یا مادر همیشه به فرزندش می گفت: بچه خوشگلم! بچه قشنگم! غافل از اینکه این: قشنگم، یا خوشگلم، دارو بود و بیجا به او می داد. عوارض و آثارش هم امروز پیداست، دائم برابر آینه می ایستد، چرا؟ چون خوشگلی و قشنگی در ذهنش شکل گرفت. وقت ازدواج هم که می شود آنچه برایش مهم است قشنگی و زیبایی طرف مقابل است، هیچ چیز دیگر برایش مهم و ملاک نیست، چون از بچگی با او این جوری حرف زده اند.

اگر همان وقت می گفتند: بچه عاقلم! دیگر عقل و فهم در پیش او معنا پیدا می کرد و محور می شد. و دیگر اینقدر به ظاهر دیگران توجه نداشت و وقتی کهم خواست ازدواج کند تنها به قیافه طرف نگاه نمی کرد، بلکه به فهم و عقل و درایت او هم التفات داشت.

ببینید قرآن کریم به عیسی مسیح (ع) کلمه گفته است، می گوید او کلمه است از نزد ما چرا چنین می گوید؟ چون می خواهد کلمه و سخن را معنی کند. می خواهد بگوید: من به چیزی کلمه می گویم که مثل عیسی مسیح پاک باشد و مثل او حیات بخش باشد و مثل او مبارک و مثل او پخته و مثل او شفابخش باشد. خلاصه کلمه باید پیامبری کند، هدایت کند و راهی راه روشن کند و خط و جهتی بدهد. حال به خود راست بگوییم، آیا تاکنون کلمه ای به زبان رانده ایم، آیا تاکنون کلمه ای به زبان رانده ایم، آیا در میان آنچه گفته ایم، کلمه ای هم به چشم می خورد؟

 

کلمه داروست، موسیقی داروست، خیلی مسائل را اگر عاقلانه، استفاده کنیم. خیر و نفع می بریم، و اگر پشت سر آن عمل فکر صحیح نباشد. دچار عوارض سوء مصرف آن می شویم.

بگوییم استامینوفن خوب است یا بد، اگر بجا مصرف شود. خوب است.

(کلمه، موسیقی. همه چیز.داروست.)

و بیشتر ما نسخه مورد نیاز خود را داریم، و مثل اثر انگشت، DNA و شبکه چشممان،  
طبقه بندی: مطالب مفید وکاربردی در زندگی،  رازهای زندگی، 
برچسب ها: دارو، کلمه، کودکان،  

  • قالب وبلاگ | بلاگ اسکای | ایران موزه